Zalety blachodachówek modułowych
Wybór pokrycia dachowego przy modernizacji dachu czy też budowie domu ma wpływ na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Blachodachówka może przyjmować różne kształty. Może być klasycznymi blaszanymi arkuszami lub jako tzw. blachodachówka modułowa. Zobaczmy, jakie są podstawowe zalety stosowania tej formy dachówki?
Czym jest blachodachówka modułowa?
Blachodachówka modułowa przypomina na pierwszy rzut oka klasyczną dachówkę ceramiczną lub betonową. Różni się z całą pewnością ceną, wagą a w porównaniu z blachą dachową zdecydowanie wyższymi walorami estetyczno-wykończeniowymi. Często ze względu na sposób jej montażu nazywana jest puzzlami, a krycie domu z użyciem blachodachówki modułowej staje się dziecinnie proste. W przeciwieństwie do innych rozwiązań stosowanych do wykańczania dachów można je wielokrotnie malować, przez co samo odświeżenie elewacji budynku nie jest kłopotliwe i zmiana koloru ścian budynku nie wymusza prowadzenia kolejnych inwestycji związanych ze zmianą dachu.
Zalety blachodachówek modułowych
Dachówka modułowa sprawdzi się do krycia dużych i skomplikowanych konstrukcji dachów, ze względu na fakt, iż jest ona bardzo plastyczna i łatwo można ją precyzyjnie dociąć do kształtu dachu, a ponadto nie obciąża więźby dachowej. To idealne pokrycie dachów na terenach o dużej wilgotności, położonych w pobliżu oczek wodnych i lasów, na których co roku jest mnóstwo różnego rodzaju osadów z drzew. Dach z blachy modułowej łatwo można umyć, a szeroka paleta barw pozwala na dopasowanie koloru dachu do elewacji, a nawet otoczenia.
Wspomniana łatwość montażu to również coś, co wyróżnia ten rodzaj materiału do pokryć dachowych, dodatkowo prostota prac montażowych pozwala na wykonanie dachu przez osoby z mniejszym doświadczeniem i praktyką w pracach dekarskich. W przeciwieństwie do dachówek ceramicznych czy też innych materiałów, w przypadku blachodachówek modułowych nie ma potrzeby stosowania specjalistycznych sprzętów do jej transportu.