Witamy na blogu!
Został on stworzony żeby przybliżyć Państwu naszą działalność.
Znajdziesz tu artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. Zachęcamy do lektury!
Dachówki ceramiczne a betonowe. Porównanie
Pokrycie dachowe to niezwykle ważny element dachu. Nie tylko stanowią jego ozdobę, ale również zabezpieczają powierzchnię przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków pogodowych, ale i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednym z popularnych produktów do wykończenia dachu są dachówki. Na rynku istnieje wiele ich rodzajów, czym więc różnią się ich ceramiczne i betonowe wersje?
Zalety blachodachówek modułowych
Wybór pokrycia dachowego przy modernizacji dachu czy też budowie domu ma wpływ na trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji. Blachodachówka może przyjmować różne kształty. Może być klasycznymi blaszanymi arkuszami lub jako tzw. blachodachówka modułowa. Zobaczmy, jakie są podstawowe zalety stosowania tej formy dachówki?
Jak załatać blaszany dach?
Nieszczelności pokrycia dachowego mogą wyrządzić budynkowi wiele krzywd. Mowa tu nie tylko o przeciekach wewnętrznych i kapaniu z sufitu, ale również korozji dachu, zaciekach, spękanych tynkach, zawilgoconych tapetach oraz pleśni i grzybach, które mogą pojawić się na ścianach, jeśli usterka nie zostanie w porę usunięta. Sposoby łatania dziur zależą w dużej mierze od wielkości przecieku, rodzaju pokrycia dachowego oraz przyczyny pojawienia się uszkodzeń. Oto kilka porad jak załatać blaszany dach.
Charakterystyka dachówek bitumicznych
Wybierając rodzaj pokrycia dachowego mamy do dyspozycji kilka różnorodnych materiałów. Jednym z nich są dachówki bitumiczne zwane również gontami bitumicznymi lub papowymi. Jest to powszechnie stosowany materiał, który nie tylko zapewnia dachom niezwykłą szczelność i wytrzymałość, ale również tworzy ciekawy i estetyczny efekt wizualny. Oto, z czego są zbudowane oraz czym charakteryzują się dachówki bitumiczne.
Montaż okna dachowego krok po kroku
Właściwy montaż okna dachowego jest niezwykle ważny, ponieważ jest on gwarancją szczelności oraz nieprzemakalności. Okna dachowe mają wiele pozytywnych cech, jednak muszą najpierw zostać dobrze zamontowane, dzięki czemu bardzo dobrze doświetlą one pomieszczenie oraz zapewnią wysoki komfort cieplny. Montaż okna warto zlecić fachowcom, którzy dopełnią wszystkich czynności gwarantujących, że usługa zostanie dobrze wykonana.
Jak docieplić poddasze przed zimą?
Docieplenie istniejącego poddasza wymaga dużej precyzji i dbałości o detale. W przypadku modernizowania wykończonych wnętrz najlepiej skorzystać z mało inwazyjnej techniki, takiej jak metoda wdmuchiwania.
Kiedy położenie papy na dachu ma sens?
Papa to bardzo popularny i często wykorzystywany sposób pokrycia dachu. Jest to solidny i trwały materiał, dzięki czemu może przetrwać bez uszkodzeń wiele lat. Doskonale zabezpiecza wnętrze budynku przed wodą oraz słońcem. Dlatego papa używana jest zarówno do pokrycia dachu w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Warto więc wiedzieć, kiedy położenie papy na dachu to szczególnie dobre rozwiązanie, a kiedy zdecydować się na inne pokrycie.
Jak wyremontować stary dach?
Jeśli nie stać cię na położenie nowego dachu, możesz spróbować wyremontować stary. Remont należy przeprowadzić nie tylko ze względów estetycznych, kiedy stara powłoka dachowa nie wygląda już zadowalająco, lecz także, kiedy poszycie zostanie uszkodzone. Wówczas bowiem do środka domu może zacząć przedostawać się wilgoć, która zacznie tworzyć pleśń. Jeśli więźba dachowa zostanie zaatakowana przez owady lub grzyby, dach także trzeba wyremontować. Niesolidna więźba dachowa grozi bowiem zawalaniem się całej konstrukcji dachu. Sprawdź zatem, jak wyremontować stary dach.
Podstawowe rodzaje pokryć dachowych
Nowoczesne konstrukcje oraz współczesne budynki najczęściej zwieńczone są płaskimi dachami. Są one niezwykle estetyczne i znacząco uatrakcyjniają wygląd nieruchomości, doskonale wpisując się w urbanistyczne przestrzenie. Trzeba jednak pamiętać o konieczności stosowania na nich odpowiednich pokryć dachowych.